Tallinna Ühisgümnaasium on liitunud Rohelise kooli programmiga alates novembrist 2016.

Programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks kodanikeks. Tänased noored otsustavad tulevikus, millises maailmas elame ja kuidas Maa rikkusi kasutatakse. Programm toob keskkonnasäästliku mõtteviisi kooli tegemistesse.

Meie kool on programmis osalemisega pälvinud ülemaailmselt tuntud ja tunnustatud ökomärgise, milleks on Roheline lipp.

Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) – Taanis asuv valitsusväline mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada kestlikku arengut. Eestis juhib Rohelise kooli programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. Programmi tegevusi koordineerib Tartu loodusmaja.

Meie keskkonnapõhimõtted on:

1. Koolipere keskkonnateadlikkuse tõstmine.

2. Kokkuhoid ja kooli ökoloogilise jalajälje vähendamine.

3. Füüsilist, vaimset ja sotsiaalset tervist tugevdavate eluviiside juurutamine.


esmaspäev, 20. märts 2023

Liikumisaasta tähistamine

Tallinna Ühisgümnaasiumi I-IV klasside õpilased ja õpetajad tähistasid emakeelepäeva  ja liikumisaasta algust õpilaskonverentsiga "Liikumisaasta 2023". Kooliperet tervitas ja andis häid nõuandeid liikumiseks lapsevanem füsioterapeut Tuuli Sirk.

Õpilased tutvustasid oma ettekannetes erinevaid spordialasid, balletti, võistlus- ja tänavatantse, näidates, kui ägedad ja mitmekesiste liikumisharjumustega lapsed on meie kooli algklassides kasvamas.

Üritusest ilmus ülevaade Tallinna Haridusameti kodulehe uudisküljel: https://www.tallinn.ee/et/haridus/uudis/opilaskonverents-liikumisaasta-2023-tallinna-uhisgumnaasiumis
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar