Tallinna Ühisgümnaasium on liitunud Rohelise kooli programmiga alates novembrist 2016.

Programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks kodanikeks. Tänased noored otsustavad tulevikus, millises maailmas elame ja kuidas Maa rikkusi kasutatakse. Programm toob keskkonnasäästliku mõtteviisi kooli tegemistesse.

Meie kool on programmis osalemisega pälvinud ülemaailmselt tuntud ja tunnustatud ökomärgise, milleks on Roheline lipp.

Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) – Taanis asuv valitsusväline mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada kestlikku arengut. Eestis juhib Rohelise kooli programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. Programmi tegevusi koordineerib Tartu loodusmaja.

Meie keskkonnapõhimõtted on:

1. Koolipere keskkonnateadlikkuse tõstmine.

2. Kokkuhoid ja kooli ökoloogilise jalajälje vähendamine.

3. Füüsilist, vaimset ja sotsiaalset tervist tugevdavate eluviiside juurutamine.


teisipäev, 4. juuli 2023

Putukahotellid
Aastaid on rohelise kooli töörühma liikmed unistanud, et meie kooli hoovis oleks lisaks peenardele, õuesõppe klassile ja puude infotahvlitele ka putukahotellid. 


6.a ja 6.b klassi tüdrukud võtsid asja käsile ja tegid ära. Meisterdasid tehnoloogiatundide raames hotellid valmis õpetaja Andrus Puhmi juhendamisel.
Õpetajad Kai Tajur ja Anu Ratasep valisid välja 4 kõige tugevamat hotelli ja aitasid need lõplikult ära viimistleda.Nüüd on meil kooli hoovis erinevates kohtades putukatele mõnusad elamise ja puhkamise kohad. Loodame, et putukad neist rõõmu tunnevad.

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar