Tallinna Ühisgümnaasium on liitunud Rohelise kooli programmiga alates novembrist 2016.

Programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks kodanikeks. Tänased noored otsustavad tulevikus, millises maailmas elame ja kuidas Maa rikkusi kasutatakse. Programm toob keskkonnasäästliku mõtteviisi kooli tegemistesse.

Meie kool on programmis osalemisega pälvinud ülemaailmselt tuntud ja tunnustatud ökomärgise, milleks on Roheline lipp.

Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) – Taanis asuv valitsusväline mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada kestlikku arengut. Eestis juhib Rohelise kooli programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. Programmi tegevusi koordineerib Tartu loodusmaja.

Meie keskkonnapõhimõtted on:

1. Koolipere keskkonnateadlikkuse tõstmine.

2. Kokkuhoid ja kooli ökoloogilise jalajälje vähendamine.

3. Füüsilist, vaimset ja sotsiaalset tervist tugevdavate eluviiside juurutamine.


esmaspäev, 29. mai 2023

Õuesõppe tund - inglise keel ja puud meie kooli hoovis

Täna toimus 7b klassi õpilatele teist moodi inglise keele tund.Tunni alguses said õpilased inglisekeelsed töölehed kooli hoovis olevate puude kohta.Kõigi puude ja põõsaste juures on infotahvlid, millel on QR koodi taha peidetud info eesti ja inglise keeles.
Töölehed koostas sama klassi õpilane Karin Pärn ja tänases tunnis õppisid õpilased infot leidma ja, küsimustele vastama. Iga edukas õppevahend vajab testimist ja tänase tunni üheks eesmärgiks oli ka töölehtede töökindluse testimine. 
Päris keeruliseks osutus õigete taimede leidmine sest neid on meil tõesti palju ja asuvad väga erinevatel hoovi aladel.


 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar