Tallinna Ühisgümnaasium on liitunud Rohelise kooli programmiga alates novembrist 2016.

Programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks kodanikeks. Tänased noored otsustavad tulevikus, millises maailmas elame ja kuidas Maa rikkusi kasutatakse. Programm toob keskkonnasäästliku mõtteviisi kooli tegemistesse.

Meie kool on programmis osalemisega pälvinud ülemaailmselt tuntud ja tunnustatud ökomärgise, milleks on Roheline lipp.

Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) – Taanis asuv valitsusväline mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada kestlikku arengut. Eestis juhib Rohelise kooli programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. Programmi tegevusi koordineerib Tartu loodusmaja.

Meie keskkonnapõhimõtted on:

1. Koolipere keskkonnateadlikkuse tõstmine.

2. Kokkuhoid ja kooli ökoloogilise jalajälje vähendamine.

3. Füüsilist, vaimset ja sotsiaalset tervist tugevdavate eluviiside juurutamine.


teisipäev, 2. veebruar 2021

Meie digikoristusnädal

Tallinna Ühisgümnaasiumis vastas Rohelise kooli töörühma üleskutsele 9.a klass, kes leidis distantsõppenädalal kõige muu kõrvalt aega ka oma seadmete korrastamiseks.

Õpilased sorteerisid oma nutiseadmetes ja kodustes arvutites dokumente, pilte, kirju ja filme, kataloogides neid ning loobudes üleliigsetest. Õigesse kohta sai tõstetud sadu faile, kustutatud failide ja rakenduste alt vabanes ühtekokku ligi 140 GB mälumahtu.

Meie Rohelise kooli töörühma liikmetest osales digikoristuses 4 õpilast ja töörühma juht.

Üks õpilane aitas oma vanaema arvutis korda luua – peale vanade dokumentide kustutamist vabanes seal 3 GB mälu ja arvuti töö muutus kiiremaks. Õpilase sõnul jätkuks seal tööd kauemaks, sest ebakvaliteetsete piltide kustutamiseni ta seekord veel ei jõudnudki.

Teised õpilased sorteerisid faile ja kustutasid mittevajalikku materjali oma kodustes arvutites. Parima tulemuse tegi Frank, kel vabanes kokku 18 GB.

Väärt mõte just sellist laadi koristamine ette võtta ja siduda see keskkonnahoiuga.

Järgmisel aastal jälle, sest uued harjumused kujunevad ju korduste kaudu!


Rahulolev arvuti pärast digikoristustKommentaare ei ole:

Postita kommentaar