Üks lihtne ja palju vastukaja saanud soovitus on jätta osa murust oma kodu ümbruses niitmata. See aitab suurendada liigirikkust ja toetada tolmeldajaid. Kuniks naabri pilk otsib ikka harjumuspärast ühtlast, kuid liigivaest rohelist pinda, võib mõne metsikuma välimusega aianurga või lillerikka rohulapikese tähistada siltide „Hoian siin elurikkust!“ või „Ma ei ole laisk – hoian siin elurikkust!“ abil. Sildi saab igaüks ise välja printida ja kinnitada sobivale alusele oma aias. Sildid ja looduskaitsekuuga seonduva info leiab Keskkonnaameti kodulehelt ja Facebooki fännilehelt. Oma hoiakuid saab väljendada ka sotsiaalmeedias, kasutades Facebooki profiilipildil Keskkonnaameti looduskaitsekuu raami sõnumiga „Hoia, mida armastad!“.
Elurikkuse päeva tähistades võtab Keskkonnaamet viktoriini vormis kokku kevadise Facebooki-postituste sarja „17 kevadist hetke“ ning pakub postitustes tutvustatud liikide otsimist tähesegadikust. Postitustesarja kaudu tutvustatakse seeni, linde, kahepaikseid, imetajaid, putukaid, kalu kui ka taimi.
Looduskaitsekuuks on uue kuue ja sisu saanud koduleht www.kaitsealad.ee, mis võimaldab ühest kohast saada teavet Eesti kaitsealade väärtustest ja kaitse korraldamisest. Lisaks senisele kahekümne kaitseala täpsemale käsitlusele on lehe kaardirakenduse kaudu võimalik mugavalt jõuda ka väiksemate kaitsealade ja teiste loodusobjektide teabeni Eesti Looduse Infosüsteemis (EELIS). Kaitsealade lehel on nüüdsest ka käepärane mobiilivaade. Kodulehe arendamine toimus koostöös Keskkonnaagentuuri ja Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskusega ELME projekti raames.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar