Tallinna Ühisgümnaasium on liitunud Rohelise kooli programmiga alates novembrist 2016.

Programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks kodanikeks. Tänased noored otsustavad tulevikus, millises maailmas elame ja kuidas Maa rikkusi kasutatakse. Programm toob keskkonnasäästliku mõtteviisi kooli tegemistesse.

Meie kool on programmis osalemisega pälvinud ülemaailmselt tuntud ja tunnustatud ökomärgise, milleks on Roheline lipp.

Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) – Taanis asuv valitsusväline mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada kestlikku arengut. Eestis juhib Rohelise kooli programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. Programmi tegevusi koordineerib Tartu loodusmaja.

Meie keskkonnapõhimõtted on:

1. Koolipere keskkonnateadlikkuse tõstmine.

2. Kokkuhoid ja kooli ökoloogilise jalajälje vähendamine.

3. Füüsilist, vaimset ja sotsiaalset tervist tugevdavate eluviiside juurutamine.


teisipäev, 18. veebruar 2025

Rohetiimi õpiränne Saksamaale läheneb

18. veebruaril toimus Tallinna Ühisgümnaasiumi ja IGC Stromberg koolide õpetajate järjekordne koosolek. Arutati õpirände programmi, õpilaste majutamist ja toitlustamist, liikumist, reegleid, mida meie õpilased Saksamaal peaksid jälgima. Kõik tekkinud küsimused, mis kummaski koolis olid tekkinud, said lahenduse.

Järgmine kohtumine toimub juba märtsi alguses, kui meie õpilased koos vanematega tulevad reisieelsele koosolekule. Saksa õpetajad lubasid ka koosoleku alguses veebi vahendusel kohale tulla, et julgustada meie lapsi ja vastata vanemate küsimustele.


Ootame oma reisi suure põnevusega. 

esmaspäev, 10. veebruar 2025

Kokkuvõte digikoristusnädalast

Meie Rohetiimist osales digikoristuses aktiivselt 4 õpilast. Nende kokkuvõte tehtust on siin nähtav-loetav. 

Ene Henrika:

Kustutasin ära kolm äppi, mida ei kasuta või kasutan enda meelest liiga palju. Kaks äppi olid seotud mängudega, viimane oli TikTok. 2.Pilved Kuna ühtegi “pilve” programmi ei kasuta, ei saanud ka tühjendada. 3.E-Postkast Hoian ka tavaliselt enda e-postkastid tühjad ning seetõttu palju meile ei olnud. Küll aga midagi sain ikka kustutada (u 20 meili kahe meiliaadressi peale). 4.Vanad seadmed Pole vanu seadmeid kodus. 5.Kaustad ja failid Telefonis hoian piltide koguse madalal, sest panen enamus pildid arvutisse. Arvutisse oli kogunenud aasta jooksul päris palju pilte, mida oli topelt või mis olid udused. Piltide kustutamisega sain arvutisse juurde 1 GB mäluruumi, mis iseenesest on vähe kuid midagi ikka. 6.Digipaus ja kokkuvõte Digipausi teha ei saanud, sest koolitööd olid netis. Ehkki saan iga nädal teate kui palju aega telefonis veedan, oli tore näha, et Digikoristusnädalal oli see natuke madalam kui tavaliselt.

Brita:

- Kustutasin kokku kuus rakendust, mis olid seisma jäänud. Enamasti olid need e-poe äpid või mängud mida ma ei kasuta. - Pilvefailidest leidsin palju vanu alla laaditud tunniplaane jms. ning kustutasin kokku umbes 900MB faile. - Talvega oli mul päris palju mõttetuid meile jäänud postkasti istuma, seega sain ära kustutada 124 meili. - Pilte sain kustutada korralikult-umbes 8GB, kuna neid tekib mul iga päev (vanad kuvatõmmised, udused pildid). - Vanu seadmeid mul kodus ei ole. - Digipaus läks väga märkamatult, kuna veetsin aega perega ning tegime ka koeraga õhtul pikema ringi kui tavaliselt. Digikoristusnädal oli minu jaoks kasulik ning nüüd hoian oma e-postkasti ka tühjana.

Nikas:

1. päev: Kustutasin ära 1 vana mängu, mida rohkem ei mängi. Rohkem ebavajalike rakendusi mul pole. 2. päev: Hoian pilverakendustes väga vähe faile, seega kustutatav kogus oli vaid 100MB. Peamiselt olid need vanad töögraafikud või pildid. 3. päev: E-postkaste hoian alati puhtana ja kui ebavajalikud meilid tavaliselt kustutan kohe ära. 3 postkasti peale sain kustutatud 8 meili. 4. päev: Viisin jäätmejaama 1 katkise telefoni, mis oli kodus vedelenud pikka aega. 5. päev: Telefonis sain päris korralikult kustutada vanu pilte, kokku sain vabaks 2 GB. Arvutis polnud midagi kustutada. 6. päev: Täielikult ekraanivaba päeva ma ei suutnud teha, sest igapäevaselt mulle kirjutatakse sõnumeid ja muud, kuid suutsin tavapärasemast vähem ekraanis olla. Selle asemel tegin kooli- ja kodutöid, käisin trennis ja lugesin veidi raamatut.

Annaliine:

Digikoristus nädalal võtsin ette äppide teisaldamise, e-postkasti korrastamise ja piltide kustutamise. Kuna vanu seadmeid mul kodus ei seisa ega minu videoid ja pilte pilve ei salvestata, ei saanud neid ülesandeid ka täita.

Äppide teisaldamine enda telefonist polnud sugugi keeruline kuna kasutan peaaegu kõiki äppe, mis mul telefonis on. Kokku kustutasin ära vaid neli mängu.

E-postis uudiskirjadest unsubscribemine oli samuti väga kiire ja lihtne ülesanne, kuna ma ei ole liitunud peaaegu ühegi uudiskirjaga.

Piltide kustutamine oli kindlasti kõige ajamahukam tegevus. Kõiki pilte ei jõudnud läbi vaadata, aga kustutasin oma telefonis umbes 600 pilti.

Kokkuvõtteks avas see kindlasti mu silmi ning mõistsin, kui palju ebavajalikku mu telefonis leidub. Vaba ruumi sain umbes 3.2 GB.

esmaspäev, 3. veebruar 2025

Digikoristuse tutvustus

Nii nagu eelmisel aastal käisid ka seekord Rohetiimi liikmed Eerik ja Nikas seitsmendikele digikoristuse mõtet tutvustamas. Eesmärk ikka üks - et õpilased mõistaksid, et ka digimaailmas leidub ohtralt prügi, mis vajab koristamist või korrastamist.